همان طور که ملاحضه میکنید 4 دکمه در قسمت بالای این صفحه قرار گرفته است. دسترسی به همه این گروه ها برای همگان آزاد و رایگان است اما ارتباط مستقیم با استاد صرفا ویژه افرادی است که پشتیبانی را تهیه کرده باشند. برای استفاده از این گروه از شنبه تا چهارشنبه در هر ساعتی از شبانه روز میتوانید سوال مورد نظر خود را مطرح کرده, گزارش داده یا تکالیف خود را ارسال کنید. گروه در روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل است. 
سه گروه سمت چپ بخشی از پشتیبانی پکیج های امریکن اینگلیش فایل هستند.

و گروه اول از سمت چپ گروه گزارش دهی است. در این گروه میتوانید به صورت روزانه, هفتگی یا ماهانه (به دلخواه) از فعالیت های زبانی خود گزارش داده و از استاد مشاوره بگیرید.

گروه دوم از سمت چپ گروه تصحیح تکالیف است. در این گروه تکالیف writing و speaking که استاد در ویدیوها و فایل های صوتی امریکن اینگلیش فایل اعلام میکنند, آماده کرده و آپلود میکنید تا تصحیح کنند.


گروه سوم از سمت چپ گروه رفع اشکال امریکن اینگلیش فایل بوده و به زبان آموزهایی مربوط میشود که پکیج های امریکن اینگلیش فایل را تهیه کرده باشند. در این گروه میتوانید سوالاتی را که درباره بخش های مختلف درس های مجموعه امریکن اینگلیش فایل دارید از استاد پرسیده و رفع اشکال کنید.

دکمه اول از سمت راست دکمه ورود به گروه رفع اشکال آیلتس بوده و به زبان آموزانی مربوط میشود که پکیج تصحیح Speaking و Writing آیلتس را خریداری کرده باشند. این افراد میتوانند پس از اتمام دوره آیلتس با پرداخت شهریه, رایتینگ و اسپیکینگ های خود را در همین گروه ارسال کنند تا استاد تصحیح کنند.

در هر یک از این 4 گروه دکمه ای به نام "هشتگ ها" وجود دارد. با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه ای میشوید که هشتگ های متعددی در آن وجود دارد و میتوانید در میان هشتگ ها جستجو کنید. هشتگ ها مربوط به سوالاتی میشود که پرتکرار بوده اند و استاد به آنها پاسخ داده است و همچنین تکالیف writing و speaking که به صفحات خاصی از مجموعه کتاب های امریکن اینگلیش فایل مربوط است و زبان آموزان این تکالیف را ارسال کرده و استاد تصحیح کرده اند در همین بخش هشتگ گذاری شده اند. از دکمه آرشیو که در همه این گروه ها وجود دارد نیز میتوانید برای دسترسی به پست های قبلی استفاده کنید. همچنین در هر صفحه در صورتیکه روی دکمه سبزرنگ "مشاهده بیشتر" کلیک کنید پست های قبل تر نمایش داده میشوند. دکمه "مشاهده آرشیو همان روز" که با مرجعه به هشتگ ها مشاهده میکنید به شما امکان میدهد تصاویر و فایل های الصاق شده به پست مربوطه را نیز مشاهده کنید.

پشتیبانی پکیج های امریکن اینگلیش فایل شامل عضویت در چت روم هفتگی نیز هست که با حضور استاد مکالمه انگلیسی را تمرین میکنید؛ همه جملاتی که زبان آموزان به انگلیسی میگویند توسط استاد در چت روم تصحیح میشود. دسترسی به آرشیو چت روم رایگان بوده و از این قسمت میتوانید وارد بخش آرشیو شوید.